Přidej se k nám na Facebooku!!!

Ostrov Tenerife

Dovolená na Tenerife? Klikněte zde, vyberte zájezd a jeďte!!!


Park Teide

Národní Park Teide (nebo také "Las Cañadas del Teide") na ostrově Tenerife se nachází v centrální části Tenerife. Jeho nejvyšším bodem je nejvyšší hora Španělska a zároveň třetí největší vulkán na světě je Pico de Teide o výšce 3 718 m a druhá nejvyšší hora Kanárských ostrovů (rovněž vulkán) Pico Viejo je vysoký 3 135 m.

Národní park tvoří rozsáhlý kráter Las Caňadas s průměrem téměř 16 km starý tři miliony let, předpokládá se že výška hory byla kdysi 7 kilometrů a po výbuchu vulkánu se zmenšila do přibližné výšky tak jak ji známe dnes. Všechny ty barvy hnědé ve videu a fotografiích jsou zatuhlá láva. Vulkány nejsou vyhaslé, jsou to "spící" sopky, poslední výbuch byl v roce 1906 a sopky jsou velmi pečlivě sledovány seismickými odborníky. Celá oblast se jmenuje Národní park Teide.

Od roku 2007 je zapsaná v seznamu světového dědictví UNESCO.

Video: Pico de Teide
Rozloha parku Teide je necelých 190 km² a údajně je to nejnavštěvovanější park z celé EU. Těsně pod vrchol Pico de Teide (3 718 m) se dostanete lanovkou. Kabinková lanovka pojme až 38 cestujících a nahoru do výšky 3555 m.n.m. jezdí každých 10 minut. Počítejte s delší frontou při čekání na lanovku. Cesta není dovolena lidem s nemocným srdcem a těhotným ženám, ve výšce 3555 metrů je již velmi řídký vzduch. Vyjet nahoru, kochat se tou krásou kolem, fotit, natáčet video a vrátit se na dolní stanici musíte stihnout za 60 minut. Cena zpáteční jízdenky je 27 EUR. K výstupu až na vrchol Teide je třeba zvláštního povolení správy parku a na každý den se vydává jen 150 těchto povolení.Roques de García
Roques de García (viz foto výše) je skalní útvar ležící asi pět kilometrů jižně od vrcholu jménem Teide v nadmořské výšce asi 2200 metrů na okraji kráteru Las Cañadas. Nejznámější z neopakovatelně tvarovaných věží se jmenuje Roque Cinchado a je považovaná za symbol ostrova.

Národní park TeidePark je nejkrásnější na jaře kdy červeně kvete Hadinec Teidský, symbol národního parku. V těchto úchvatných místech se údajně natáčely některé scény filmů Hvězdné války a Planeta opic.

Poslední aktualizace této stránky: 14.02.2024 09:54:14 .

Autorem fotografií je J. Krásová www.krasova.com (pokud ne je to uvedeno)