Přidej se k nám na Facebooku!!!

Ostrov Tenerife

Dovolená na Tenerife? Klikněte zde, vyberte zájezd a jeďte!!!


Loro Park

Mapa Loro Parku

Loro Park - Loro Parque Tenerife (v městě Puerto de la Cruz v severní části) na ostrově Tenerife je malá, ale krásná zoologická zahrada, podle hlasování uživatelů cestovatelského serveru TripAdvisor je tato ZOO nejhezčí v Evropě a druhá nejkrásnější na světě a je umístěná na ploše jen 13,5 hektaru! Pro srovnání, ZOO Praha se rozkládá na ploše 58 ha.

Loro Park byl původně koncipován jako zoo pro papoušky (těch tu najdete obrovské množství včetně vzácných druhů) a v průběhu let se vyvinul do jedné z největších atrakcí na Kanárských ostrovech, vidět zde můžete cvičené papoušky, lachtany, delfíny a kosatky.Papoušci v Loro Parku

Překrásná je expozice akvária s 15 metrů dlouhým podmořským tunelem kde kolem vás plavou žraloci a rejnoci, viz video níže. Úchvatná je i expozice tučňáků. Mají zde aligátoty, bílého tygra, gorily nížinné a další zvířata. Je to moc krásná zoologická zahrada jako celek a rozhodně stojí za to ji navštívit.

Počítejte s velkým množstvím návštěvníků, o první vystoupení kosatek a delfínů bývá veliký zájem a kapacita hlediště nestačí pojmout všechny zájemce (jděte tak 10-15 minut před začátkem).


Letící ara
Otevřeno mají nepřetržitě 365 dnů v roce 8,30 - 18,45 hodin. Šli jsme už po půl deváté a v klidu si prohlédli celou ZOO, většina vnitřních expozic byla uzavřená a otevíralo se později, personál po ránu omýval celou zahradu, ale lidí u pokladen a uvnitř minimálně.

Hned po ránu byla otevřená expozice akvárií s medúzami a žraloky nahoře u kosatek (Aqua Viva 27 - viz mapa) a velká průchozí voliéra s malými papoušky.Video: Loro Parque - Loro Park


Delfíni při vystoupení v Loro parku

Delfíni v Loro parku

Úchvatná, zábavná a plná triků, taková je delfíní show v Loro Parku a nenechte si ji ujít. Obrovské hlediště má kapacitu 1800 míst a umožňuje sledovat veselý a hravý výkon delfínů. Bazény o obsahu sedm milionů litrů mořské vody patří mezi nejmodernější na světě. Park úzce spolupracuje s veterinárními lékaři, biology a vědci aby měli jistotu, že je o delfíny dobře postaráno. Pět delfínů se narodilo přímo v tomto delfináriu.

Kosatky jsou hlavní atrakcí Loro parku

Loro Park a kosatkyCvičené kosatky jsou hlavní atrakcí této ZOO, je to jedna ze dvou možností kde je můžete v Evropě vidět (ta druhá možnost je Nice ve Francii).Video z vystoupení kosatek:

LORO PARK na mapěLoro Parque Tenerife - Loro Parque’s AquariumZajímavé články a odkazy:
- Stránky Loro parku: Loro Parque
- Do Česka doputovali další dva arové kobaltoví. Pražská zoo je získala z Loro Parque TenerifePoslední aktualizace této stránky: 14.02.2024 09:58:55 .Autorem fotografií je J. Krásová www.krasova.com (pokud ne je to uvedeno)